Răzvan Lucescu duce din nou PAOK pe primul loc – Victorie la scor în ultima etapă din Grecia

PAOK Salonic a revenit pe prima poziție a clasamentului din Grecia, după victoria categorică obținută pe teren propriu în fața celor de la Giannina, scor 4-0, în runda cu numărul 18.

Învinsă surprinzător în etapa precedentă în derbiul local cu Aris, PAOK pierduse primul loc al clasamentului din Grecia.

Formația antrenată de Răzvan Lucescu a revenit însă în forță și a arătat că înfrângerea a fost doar un accident.

PAOK a deschis scorul în meciul cu Giannina în minutul 29 prin Baba.

Partea a doua a mai adus trei goluri, Meite, Tzimas și Rienstra cu o minge trimisă în propria poartă au semnat o victorie categorică.

Echipa din Salonic a primit însă un ajutor neperat din derbiul orașului Atena.

Pe primul loc înaintea rundei, Panathinaikos conducea a condu până în final în confruntarea cu AEK, dar s-a văzut egalată, scor 2-2, în cel de-al șaselea minut al prelungirilor, dintr-o lovitură de la 11 metri.