Handbal (f): A treia înfrângere la rând pentru Rapid în grupele Ligii Campionilor

Rapid București a pierdut din nou în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, o partidă pe care a controlat-o până spre final.

Franțuzoaicele de la Metz s-au impus cu scorul de 34-31.

Rapid a pierdut cea de-a treia partidă la rând în Grupa B a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Fără Buceschi, Polman, Gonzalez și Grozav, elevele lui David Ginesta Montes au controlat prima repriză, iar la pauză aveau un avantaj de două goluri (18-16).

Cu Sala Polivalentă din nou sold out, jocul Rapidului s-a rupt la jumătatea părții secunde, iar finalul le-a aparținut franțuzoaicelor care au punctat de patru ori în ultimele minute, fără să primească gol.

După acest rezultat, giuleștenele rămân pe poziția a șaptea a Grupei B cu 7 puncte, cu unul mai puțin decât ultima echipă care se califică în play-off.

În următoarea partidă din Liga Campionilor, Rapid se va deplasa peste o săptămână în Danemarca, pentru duelul cu Herning-Ikast.