Campioana României, victorie în meci de pregătire cu liderul din Bulgaria

Farul Constanța a câștigat, scor 2-0, meciul amical disputat împotriva celor de la Cernomore Varna, liderul la zi din fotbalul din Bulgaria, infomează site-ul oficial al formației din SuperLiga.Louis Munteanu (minutul 56, din penalti) şi Damien Dussaut (minutul 58) au marcat cele două goluri ale partidei de la Ovidiu.

Au evoluat echipele: Farul: Aioani (64 Buzbuchi) – Boli (46 Kiki), Larie (72 Gustavo), M.

Popescu (72 Grosu), Dussaut (64 Dănuleasa) – Artean (64 Andronache), Queiros (64 Banu), Vînă (64 N.

Popescu) – Deaconu (46 Benchaib, 79 Nedelcu), L.

Munteanu (72 Cojocaru), Grigoryan (46 Rivaldinho).

Antrenor: Gheorghe HagiCernomore Varna: Dulgerov – Popov, Atanasov, Stefanov, Panov – Fernandes, Garcia, Soula – Milushev, Iliev, Zlatev.

Au mai intrat: Slavkov – Dichev, Vencislavov, Drobarov, Panayotov, Alves, Vasilev, Beyhan, Pacheco, Isa, Stoykov.

Antrenor Ilian Iliev.>> SuperLiga: Când se joacă Dinamo – Rapid și Universitatea Craiova – FCSB Reamintim că după pauza de iarnă de aproape o lună de zile, SuperLiga se va relua în data de 19 ianuarie, cu etapa a 22-a.Sepsi – Poli Iași / 19 ianuarie 17:00 Rapid – U Craiova 1948 / 19 ianuarie 20:00 Universitatea Cluj – Hermannstadt / 20 ianuarie 17:00 Petrolul – Dinamo / 20 ianuarie 20:00 FC Botoșani – CFR Cluj / 21 ianuarie 15:00 Universitatea Craiova – Farul / 21 ianuarie 20:45 FC Voluntari – Oțelul / 22 ianuarie 17:00 FCSB – UTA / 22 ianuarie 20:00 1.