VIDEO Real Madrid, calificare în finala Supercupei Spaniei după un meci plin de dramatism

Real Madrid s-a calificat în finala Supercupei Spaniei, după ce a învins-o pe Atletico Madrid cu scorul de 5-3, la capătul unui meci nebun, cu 8 goluri și multe ocazii de ambele părți. Real Madrid și Atletico Madrid au oferit un adevărat spectacol la Riad, în prima semifinală a Supercupei Spaniei.Pe Al-Awwal Park, formația antrenată de Diego Simeone a deschis scorul în minutul 6 prin Hermoso, dar Real a restabilit egalitatea prin lovitura de cap a lui Rudiger (min 20).🚨 Mario Hermoso marca para o Atlético de Madrid pic.twitter.com/iZLhO7B04y„Los blancos” au trecut la conducerea jocului 9 minute mai târziu, când Ferland Mendy a deviat frumos la colțul lung în poarta lui Oblak.🚨 Mendy marca para o Real pic.twitter.com/9xQIG1EHmDPână la pauză, Antoine Griezmann a făcut 2-2 după o acțiune personală de toată frumusețea (min 37) și a devenit cel mai bun marcator din istoria lui Atletico Madrid, cu 174 de reușite.🚨 Griezmann empata para o Atlético de Madrid. 2-2 pic.twitter.com/Nr6Zi4vkctAntoine Griezmann becomes Atlético’s all-time top scorer 👑And what a way to do it. pic.twitter.com/4LrExBswk7În a doua repriză, Atletico a jucat mai mult defensiv, însă chiar și așa a marcat pentru 3-2 în minutul 78, după o eroare mare a portarului Kepa, care a respins mingea în Rudiger, iar aceasta a intrat în plasă.🚨GOAL | Real Madrid 2-3 Atletico de Madrid | Rudiger (OG)Follow our partner page @ocontextsoccer pic.twitter.com/klu21AkfVhRealul nu a renunțat, iar Dani Carvajal a trimis meciul în prelungiri, după ce a punctat cu un șut puternic din careu (min 85).🚨GOAL | Real Madrid 3-3 Atletico de Madrid | CarvajalFollow our partner page @ocontextfutebol pic.twitter.com/PgvAB3OkHWÎn prelungiri, tot Real Madrid a avut câștig de cauză, iar lovitura de grație a fost un autogol alui Savic (min 116).🚨GOAL | Real Madrid 4-3 Atletico de Madrid | JoseluFollow our partner page @ocontextfutebol pic.twitter.com/e7828xh3k3 Câștigătoarea Cupei Spaniei nu s-a oprit aici și a mai marcat încă o dată prin Brahim Diaz (min 120+2).BRAHIM DIAZZZ REAL MADRID DESRTOYED ATLETICO 5-3!!! pic.twitter.com/ugNtAa7tpaÎn cealaltă semifinală, Barcelona va întâlni Osasuna, joi, de la ora 21:00.