Liverpool, cu un pas în finala Cupei Ligii Angliei

Liverpool a câștigat manșa tur a semifinalelor Cupei Ligii Angliei, contra celor de la Fulham, scor 2-1. „Cormoranii” au revenit de la 1-0 și sunt cu un pas în finală.Formația antrenată de Jurgen Klopp a primit pe Anfield vizita celor de la Fulham..Liderul din Premier League a primit gol după doar 19 minute, când brazilianul Willian a deschis scorul pentru oaspeți.În repriza a doua, Klopp i-a introdus pe Darwin Nunez și Cody Gakpo, iar primul a pasat decisiv la reușita de 1-1, a lui Curtis Jones (min 68).3 minute mai târziu, Gakpo a marcat pentru 2-1 și a stabilit scorul final al partidei.Manșa retur va avea loc pe data de 24 ianuarie.În cealaltă semifinală, Middlesbrough a învins-o pe Chelsea cu scorul de 1-0.