Jose Mourinho, eliminat din Cupa Italiei de marea rivală

Lazio a câștigat derby-ul capitalei Italiei cu AS Roma, scor 1-0 și a obținut calificarea în semifinalele Coppa Italia.Lazio este a doua echipă calificată în semifinalele Cupei Italiei.Formația antrenată de Maurizio Sarri a reușit să o învingă la limită pe rivala locală AS Roma, grație golului înscris de Mattia Zaccagni (min 51), din lovitură de la 11 metri.În prelungirile partidei, Pedro a fost eliminat din tabăra gazdelor, după ce a primit două cartonașe galbene în interval de 50 de secunde. Nici Roma nu s-a lăsat mai prejos, iar Sardar Azmoun a fost și el eliminat după ce a primit roșu direct.Astfel, echipa lui Jose Mourinho este eliminată din Cupa Italiei.Până acum, Fiorentina s-a mai calificat în semifinale, după ce a trecut cu scorul de 1-0 de Bologna.Tot miercuri, AC Milan va juca pe teren propriu cu Atalanta, de la ora 22:00.Ultimul meci din sferturi va avea loc joi și se va disputa între Juventus și Frosinone, de la ora 22:00.