VIDEO Nota primită de Răzvan Marin în cele 19 minute jucate cu AC Milan

Empoli a ajuns la 7 meciuri consecutive fără succes în Serie A. Aceasta a pierdut categoric duelul din etapa cu numărul 19, contra lui AC Milan, scor 3-0.Cu Răzvan Marin pe bancă, Empoli nu a avut nicio șansă în duelul de pe teren propriu, cu AC Milan.Ruben Loftus-Cheek a deschis scorul pentru Milan în minutul 11, după ce a finalizat superb din pasa lui Rafael Leao.Până la pauză, Olivier Giroud a punctat pentru 2-0 (min 31), după ce a executat impecabil o lovitură de la 11 metri.În a doua repriză, antrenorul gazdelor l-a introdus în teren si pe Răzvan Marin (min 74), dar internaționalul român nu a atins mingea decât de nouă ori.Mai mult decât atât, acesta a primit și cartonașul galben în minutul 81.Scorul final a fost stabilit de Chaka Traore (min 88).Pentru evoluția sa, cei de la Sofa Score i-au acordat lui Răzvan Marin nota 6.2.După eșecul cu AC Milan, Empoli a rămas penultima în Serie A, cu 13 puncte din 19 jocuri.De partea cealaltă, AC Milan se află pe locul trei în campionat, cu 39 de puncte.Rezumatul partidei dintre Empoli și AC Milan:Bologna – Genoa 1-1Inter – Verona 2-1Frosinone – Monza 2-3Lecce – Cagliari 1-1Sassuolo – Fiorentina 1-0Empoli – AC Milan 0-3Torino – Napoli 3-0Udinese – Lazio 1-2Salernitana – JuventusAS Roma – Atalanta1. Inter 48p / 19 mj2. Juventus 43p / 18 mj3. AC Milan 39p / 19 mj4. Fiorentina 33p / 19 mj5. Bologna 32p / 19 mj6. Lazio 30p / 19 mj7. Atalanta 29p /18 mj.