CSM București, succes categoric în Liga Campionilor la handbal feminin

CSM București a început cu dreptul anul 2024 și a învins-o categoric pe Buducnost, in grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, scor 44-26.CSM București a câștigat primul meci din anul 2024.Formația antrenată de Adi Vasile s-a impus fără emoții în fața celor de la Buducnost, într-un meci din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin.Cu Cristina Neagu revenită pe teren, „tigroaicele” nu au avut niciun fel de problemă în fața adversarei, iar la pauză aveau un avantaj de 9 goluri.În a doua repriză, jocul campioanei României a continuat să fie ofensiv, astfel că rezultatul final nu a putut fi pus sub semnul întrebării.Cea mai bună marcatoare a CSM-ului a fost norvegianca Ingstad (8 goluri), urmată de Cristina Neagu (7 goluri).1. Gyor 18p2. Odense 14p3. CSM București 11p4. Bietigheim 10p5. Brest Bretagne 9p6. DVSC Schaeffler 7p7. Buducnost 3p8. Savehof 0p.