Radu Drăgușin, pe teren la remiza dintre Genoa și Bologna – Nota primită de jucătorul român

Genoa a ajuns la patru meciuri consecutive fără eșec în Serie A. Formația antrenată de Alberto Gilardino a obținut o remiză în deplasare pe terenul lui Bologna, scor 1-1.>>> Radu Drăgușin, între Tottenham și Napoli – Ce urmează pentru jucătorul român Cu Radu Drăgușin titular, Genoa a obținut un rezultat bun pe terenul Bologniei.Formația oaspete a înscris în minutul 20 al partidei, prin Albert Gudmundsson.Din păcate pentru Genoa, Bologna a restabilit egalitatea în al șaselea minut de prelungire, prin De Silvestri. Radu Drăgușin a evoluat toate cele 98 de minute și a fost evaluat de cei de la Sofa Score cu nota 7.3.Cu această remiză, Genoa a urcat pe locul 12 în Serie A și a acumulat 21 de puncte.