Denis Drăguș, marcator în ultimul meci jucat de echipa lui Marius Șumudică

Gaziantep a ratat șansa de a obține a doua victorie consecutivă în Superliga Turciei, după ce a remizat pe teren propriu în duelul cu Pendikspor, scor 2-2, asta deși a condus cu 2-0.Echipa lui Marius Șumudică a ratat dramatic victoria în duelul cu Pendikspor.Cu Florin Niță, Alexandru Maxim și Denis Drăguș în primul 11, Gaziantep a deschis scorul după numai 12 minute, prin Denis Drăguș, care a ajuns la 7 reușite stagionale.Imediat după pauză, gazdele și-au majorat avantajul prin Ozcicek (min 49), care l-a învins pe portarul advers din pasa lui Alexandru Maxim.Deși meciul părea rezolvat, situația s-a complicat în minutul 77, când Ozturk a transformat o lovitură de la 11 metri.Trei minute mai târziu, Pendikspor a egalat prin Yardimci.Scor final 2-2, iar Gaziantep a urcat pe locul 12, cu un total de 20 de puncte.