VIDEO Cristiano Ronaldo a devenit cel mai bun marcator din 2023 – Promisiunea pentru anul viitor

Al-Nassr a învins în deplasarea de la Al-Taawon, scor 4-1, în etapa cu numărul 19 din Arabia Saudită, iar Cristiano Ronaldo a marcat golul cu numărul 54 din acest an. Echipa lui CR7 și-a consolidat poziția secundă a clasamentului după victoria cu Al-Taawon, aflându-se la șapte puncte în spatele liderului Al-Hilal. Fotbalistul portughez a închis tabela în minutele de prelungire, cu o lovitură de cap de la șase metri. Cu 54 de goluri în 2023, Ronaldo devine cel mai bun marcator din acest an, devansând nume ca Mbappe, Kane și Haaland. În interviul de la finalul partidei, Cristiano a făcut o promisiune și pentru noul an: „Voi încerca să fiu cel mai bun marcator și în 2024”. CRISTIANO RONALDO SCORES HIS 873RD CAREER GOAL 🤯THE GREATEST PLAYER EVER 🐐pic.twitter.com/1pzrBZWkgb🇵🇹 Cristiano Ronaldo scores again… it’s 54 goals in 2023 for Al Nassr and Portugal.…he’s the best goalscorer of the calendar year. pic.twitter.com/IKJ6NF1OCm