Serie A: Victorii la limită pentru Juventus și AC Milan – Rezultatele zilei

Juventus Torino s-a impus la limită în fața formației lui Jose Mourinho, AS Roma, cu scorul de 1-0, în etapa a 18-a din Serie A. Juventus Torino a profitat din plin de pasul greșit făcut de liderul Inter Milano și s-a apropiat la doar două puncte. Singurul gol al partidei cu AS Roma a fost marcat de Adrien Rabiot în minutul 61, după o pasă cu călcâiul a lui Vlahovic. Și AC Milan s-a impus în fața celor de la Sassuolo tot la limită, după reușita lui Christian Pulisic din minutul 59. După 18 etape, Inter conduce în clasamentul din Serie A cu 45 de puncte, urmată de Juventus cu 43 și AC Milan cu 36. Atalanta – Lecce 1-0 Cagliari – Empoli 0-0 Udinese – Bologna 3-0 AC Milan – Sassuolo 1-0 Verona – Salernitana 0-1 Juventus – AS Roma 1-0 1. Inter – 45 p / 18 m 2. Juventus – 43 p / 18 m 3. AC Milan – 36 p / 18 m 4. Fiorentina – 33 p / 18 m 5. Bologna – 31 p / 18 m 6. Atalanta – 29 p / 18 m ………………………………… 18. Cagliari – 14 p / 18 m 19. Empoli – 13 p / 18 m 20. Salernitana – 12 p / 18 m