Remiză în derby-ul etapei din Premier League – Rezultatele zilei

Liverpool și Arsenal au remizat în cel mai important meci al etapei cu numărul 18 din Premier League, scor 1-1. „Tunarii” se mențin pe primul loc în clasament.Arsenal rămâne lider în Premier League după etapa cu numărul 18.Formatia antrenată de Mikel Arteta a remizat pe Anfield cu Liverpool, scor 1-1, după un meci echilibrat. Oaspeții au deschis scorul după doar 4 minute, după ce Gabriel a reluat în plasă din centrarea lui Odegaard, însă Mohamed Salah a restabilit egalitatea în minutul 29 al partidei. În a doua repriză, Klopp a încercat să revitalizeze echipa prin introducerea lui Darwin Nunez, însă, în ciuda unei părți bune făcute de „cormorani”, scorul a rămas neschimbat. Crystal Palace – Brighton 1-1Aston Villa – Sheffield United 1-1West Ham United – Manchester United 2-0Tottenham Hotspur – Everton 2-1Nottingham Forest – Bournemouth 2-3Luton Town – Newcastle United 1-0Fulham – Burnley 0-2Liverpool – Arsenal 1-1DuminicăWolves – Chelsea1. Arsenal 40p2. Liverpool 39p3. Aston Villa 39p4. Tottenham Hotspur 36p5. Manchester City 34p6. West Ham United 30p.