VIDEO SuperLiga: A doua victorie consecutivă pentru Dinamo, în ultimul meci al anului

Dinamo București și FC Voluntari au închis etapa a 21-a a SuperLigii, ultima din acest an. Gazdele au câștigat dramatic, scor 1-0, după un gol marcat din penalti în prelungiri. Prima repriză a partidei dintre Dinamo și FC Voluntari a adus ocazii de ambele părți, dar ilfovenii puteau intra în avantaj la pauză. În ultimul minut al primei reprize, Adam Nemec a reușit să marcheze, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. Dinamo a fost mai insistentă în partea secundă, iar eforturile „câinilor roșii” au fost răsplătite în primul minut al prelungirilor, când Goncalo Gregorio a înscris unicul gol al partidei din lovitură de la 11 metri. Cu două victorii consecutive, echipa antrenată de Zeljko Kopic acumulează 16 puncte și rămâne penultima în clasament, la șapte puncte de pozițiile de baraj. Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Dinamo și FC Voluntari.Marți U Craiova 1948 – Petrolul Ploiești 2-0Poli Iași – FCSB 1-3Miercuri UTA – Universitatea Craiova 2-2Farul – Rapid 0-0Joi Hermannstadt – Sepsi 1-1CFR Cluj – Universitatea Cluj 4-0Vineri Oțelul Galați – FC Botoșani 0-2Dinamo – FC Voluntari 1-01. FCSB 44 puncte / 21 meciuri2. CFR Cluj 36 / 213. Universitatea Craiova 34 / 214. Rapid București 33 / 215. Sepsi Sf. Gheorghe 30 / 216. Farul Constanța 30 / 217. FC Hermannstadt 29 / 218. Universitatea Cluj 29 / 219. U Craiova 1948 27 / 2110. Petrolul Ploiești 27 / 2111. Oțelul Galați 26 / 2112. UTA Arad 24 / 2113. FC Voluntari 24 / 2114. Poli Iași 23 / 2115. Dinamo 16 / 2116. Botoșani 12 / 21.