Cristiano Ronaldo, încă un gol în Arabia Saudită – Cifre impresionante pentru portughez și în acest sezon

Al-Nassr a câștigat fără emoții partida cu Al-Ettifaq, scor 3-1, în etapa cu numărul 18 din prima ligă a Arabiei Saudite, iar Cristiano Ronaldo a marcat din nou și a ajuns la 17 goluri în acest sezon. Al-Nassr a urcat pe poziția secundă a clasamentului din Arabia Saudită, după victoria în fața celor de la Al-Ettifaq. Brazilianul Telles a deschis scorul în minutul 43, iar Brozovic a dublat avantajul în minutul 59. În minutul 73, Cristiano Ronaldo a transformat o lovitură de la 11 metri, iar oaspeții au punctat pe final prin Al Kuwaykibi. Portughezul a atins o bornă impresionantă, ajungând la golul 870 al carierei. De la transferul în Arabia Saudită, CR7 are 41 de goluri pentru Al-Nassr, dintre care numai 17 în acest sezon. 📊 𝗖𝗿𝗶𝘀𝘁𝗶𝗮𝗻𝗼 𝗥𝗼𝗻𝗮𝗹𝗱𝗼’𝘀 𝗚𝗼𝗮𝗹:Cristiano Ronaldo score from the spot🔥➡️ 17th goals ⚽ in SPL this season🇸🇦➡️ 41st goals for Al-Nassr🇸🇦➡️ 51st goals ⚽ this year➡️ 742 goals ⚽ for club career➡️ 870 goals ⚽ for senior career pic.twitter.com/aFg2LOHzYz870 🇵🇹 Cristiano Ronaldo821 🇦🇷 Lionel Messi759 🇦🇹 Josef Bican757 🇧🇷 Pelé870 Cristiano Ronaldo 🐐 #RonaldoDay pic.twitter.com/X2foqffnzl