VIDEO SuperLiga: FCSB, victorie categorică în meciul cu FC Hermannstadt

FCSB a reușit cea mai bună partidă din ultimele etape. Elevii lui Elias Charalambous au învins FC Hermannstadt, scor 3-0, în etapa cu numărul XX din SuperLigă. FCSB își consolidează prima poziție a clasamentului, după două rezultate neconvingătoare cu Oțelul Galați și CFR Cluj. Fără cei mai buni jucători, Baba Alhassan (care a semnat deja cu FCSB) și Daniel Paraschiv (accidentat), Hermannstadt nu a putut face față presiunii liderului. Darius Olaru a deschis scorul după 22 de minute, cu un voleu din interiorul careului, după centrarea lui Băluță. Căpitanul celor de la FCSB a reușit dubla în ultimul minut al primei reprize, cu un șut plasat de la 15 metri. Olaru a ajuns la 10 goluri marcate în acest sezon. Florinel Coman a dus scorul la 3-0 în minutul 58, cu o execuție simplă din colțul careului mic, după o minge repinsă greșit de fundașii adverși. FCSB acumulează 41 de puncte după acest rezultat, opt mai mult decât următoarea clasată CFR Cluj, care are un meci mai puțin disputat. Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FCSB și FC Hermannstadt.S-au disputat vineri Voluntari – FC U Craiova 1948 0-1Petrolul – Rapid 0-0Au avut loc sâmbătăUTA – Farul Constanța 0-0Universitatea Craiova – Poli Iași 2-2FCSB – Hermannstadt 3-0Vor avea loc duminicăU Cluj – Oțelul Galați (de la ora 15:00)Sepsi – CFR Cluj (de la ora 21:00) Se va disputa luniFC Botoșani – Dinamo (de la ora 20:00)1 FCSB 41 puncte / 20 meciuri 2 CFR Cluj 33 / 19 3 Universitatea Craiova 33 / 204 Rapid 32 / 20 5 U Cluj 29 / 19 6 Farul 29 / 20 ……………………13 Poli Iași 23 / 20 14 UTA 23 / 20 15 Dinamo 10 / 19 16 Botoșani 9 / 19