VIDEO Meci întrerupt în Premier League, după ce un jucător s-a prăbușit pe teren

Partida dintre Bournemouth și Luton Town din etapa cu numărul 17 din Premier League a fost suspendată după ce căpitanul oaspeților, Tom Lockyer s-a prăbușit inconștient pe teren. În minutul 62 al partidei dintre Bournemouth și Luton, la scorul de 1-1, căpitanul oaspeților s-a prăbușit pe teren fără să fie faultat de vreun adversar, scrie Daily Mail. Managerul celor de la Luton, Rob Edwards, a fugit imediat spre Tom Lockyer, care fusese înconjurat de jucători, înainte ca paramedicii să îi îndepărteze și să îl trateze pe teren timp de peste zece minute. La jumătate de oră de la incident, partida a fost suspendată oficial. Pentru moment, starea fotbalistului este una stabilă, fiind conștient și receptiv. Nu este pentru prima dată când Lockyer are probleme. În play-off-ul pentru promovare din primăvară, căpitanul celor de la Luton a suferit un incident similar și a avut nevoie de o intervenție chirurgicală la inimă. Tom Lockyer a primit acceptul medicilor să revină pe teren în luna iunie. The fixture between AFC Bournemouth and Luton Town has been suspended.All our thoughts are with Tom Lockyer at this time. 🧡 pic.twitter.com/cBQhMC5EHuAll football fans praying for Tom Lockyer 🙏🏾 pic.twitter.com/0UgQoY3s4m