Conference League: Echipa lui Răzvan Lucescu, neînvinsă în grupe / Rezultatele serii și echipele calificate

PAOK a fost performera serii în ultimul meci din grupele UEFA Conference League, grecii reușind să se impună în duelul cu HJK Helsinki, scor 4-2. Echipa lui Răzvan Lucescu a încheiat grupa fără eșec.PAOK a încheiat anul european cu stil și a câștigat ultimul meci din grupele Conference League, cu Helsinki, scor 4-2.Formația antrenată de Răzvan Lucescu a primit gol după doar 6 minute, de la Radulovic, însă a egalat până la pauză prin Ozdoev (min 37). În a doua repriză, grecii s-au dezlănțuit și au trecut la conducere după golul marcat de Konstantelias.6 minute mai târziu, Toivio a trimis mingea în proprie poartă, iar Murg a punctat pentru 4-1 în minutul 85.Helsinki a mai redus proporțiile dezastrului în prelungirile partidei, prin Hetemaj, care a transformat o lovitură de la 11 metri.PAOK încheie astfel faza grupelor fără eșec.Aberdeen – Eintracht Frankfurt 2-0Fenerbahçe – Trnava 4-0Ferencvaros – Fiorentina 1-1Genk – Cukaricki 2-0Legia Varșovia – AZ Alkmaar 2-0Ludogorets – Nordsjaelland 1-0PAOK – HJK 4-2Zrinjski – Aston Villa 1-1Club Brugge – Bodo/Glimt 3-1Dinamo Zagreb – Ballkani 3-0 Lille – Klaksvik 3-0Lugano – Beșiktaș 0-2Maccabi Tel Aviv – Gent 3-1Viktoria Plzen – Astana 3-0Slovan Bratislava – Olimpija Ljubljana 1-2Zorya – Breidablik 4-01. Lille 14p2. Slovan Bratislava 10p3. Olimpija Ljubljana 6p4. Klaksvik 4p1. Maccabi Tel Aviv 15p2. Gent 13p3. Zorya 7p4.Breidablik 0p1. Viktoria Plzen 18p2. Dinamo Zagreb 9p3. Astana 4p4. Ballkani 4p1. Club Brugge 16p2. Bodo/Glimt 10p3. Lugano 4p4. Beșiktaș 4p1. Aston Villa 13p2. Legia Varșovia 12p3. AZ Alkmaar 6p4. Zrinjski 4p1. Fiorentina 12p2. Ferencvaros 10p3. Genk 9p4. Cukaricki 0p1. PAOK 16p2. Eintracht Frankfurt 9p3. Aberdeen 6p4. HJK 2p1. Fenerbahçe 12p2. Ludogorets 12p3. Nordsjaelland 10p4. Trnava 1p.De știut:Echipele care au încheiat grupa pe locul 1 vor juca direct în faza optimilor. Echipele care au încheiat grupa pe locul 2 vor juca în șaisprezecimi.